קיימות ועיר חכמה


ייזום ראשון- החברה העירונית בע"מ תפקידה, בין היתר, ליזום ולפתח פרויקטים בתחום התשתיות והמקרקעין כולל התחדשות עירונית על כול סוגיה. החברה פועלת לסייע לנציגויות בתים משותפים למימוש חיזוק ועיבוי הבניינים במתווה המתאים לכל בניין, בניסיון להתגבר על האילוצים והמגבלות הקיימות של כל בניין .

בנוסף, החברה פועלת מתוך ראייה רחבה המאפשרת גמישות רבה יותר בהתאמת הפתרון לבניין בודד או למספר בניינים צמודים ואף למתחם שלם,  תוך מענה לצרכים העירוניים, כחלק מתפיסת התחדשות העירונית כוללת.

חדשנות עירונית, קיימות ועיר חכמה

 ➢ ייזום וניהול פרויקטים חדשניים כמענה לקיימות עירונית ולצרכי העיר המתחדשים
➢ ניהול פרויקטים משולבים במערכות טכנולוגיות למיצוי התועלות לעיר העתידית
➢ ייזום וניהול מוקדי חדשנות בעיר להרחבה וגיוון התעסוקה ומיתוג העיר


פרויקטים נבחרים

 מאות עמדות טעינה לרכבים חשמליים מוקמים בראשון לציון.

חברת "סונול EVI" זכתה במכרז שפרסמה עיריית ראשון לציון להקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים, הקמת העמדות הראשונות תחל בחודשים הקרובים, תושבי העיר ייהנו מהנחה של 20% מהתעריף.

 

חברת סונול EVI זכתה במכרז מסגרת לביצוע עבודות תכנון, הקמה והפעלה של עמדות טעינה לרכבים חשמליים ברחבי העיר. את המכרז והפרויקט מנהלת חב' ייזום ראשון - החברה העירונית בע"מ עבור העירייה, המכרז רחב ההיקף כולל עמדות טעינה איטיות וכן עמדות טעינה מהירות ואולטרה מהירות עם תמהיל ופריסה רחבה ומדורגת שתכלול את מרכז העיר, אזורי תעסוקה ומסחר ושכונות מגורים.

במסגרת הפרויקט יוקמו עמדות טעינה במרחב הציבורי, לטובת תושבי העיר והמבקרים בה. בשלב המיידי יוקמו 50 עמדות טעינה ובפריסה הדרגתית, כולל עמדות טעינה עבור רכבי הסיור של החברה לביטחון הצפויים לעבור לרכבים חשמליים.

בהתאם לעלייה הצפויה בשימוש ברכב חשמלי החברה תמשיך ותפרוס בהדרגתיות עד 500 עמדות טעינה כולל עמדות מהירות ואולטרה מהירות.

במסגרת המכרז נקבעו תעריפי מקסימום לקוט"ש לעמדות הטעינה השונות, כאשר תושבי העיר, רכבי העירייה ורכבי החברות העירוניות יזכו להנחה של 20% מהתעריף.

ראש העירייה רז קינסטליך: אני שמח שהפרויקט החשוב הזה יוצא לדרך, הפרויקט צפוי לתת מענה רחב היקף לתושבים שבחרו לעבור לרכב חשמלי ויעודד תושבים רבים אחרים לעבור לרכב חשמלי.  שמנו לנו למטרה להעניק את השירותים המיטביים לתושבים בכל תחום, כך גם בתחום הטעינה החשמלית שלצד חסכון כספי בעלויות הדלק ובעלויות אחזקת הרכב, יש גם תרומה משמעותית בהפחתת זיהום האוויר ושמירה על איכות הסביבה.

המשנה לראש העירייה עידן מזרחי ומ"מ יו"ר דירקטוריון חב' ייזום ראשון: זהו מהלך משמעותי וחשוב שחב' ייזום ראשון מנהלת, מדובר בפרויקט רחב היקף בעל השפעה חיובית ביותר על העתיד של כולנו ואני שמח על הצלחת המכרז, ראשון לציון צועדת קדימה עם המגמה העולמית למעבר לאנרגיה ירוקה ועידוד הקיימות.

זוהר אחיאל מנכ"ל ייזום ראשון: בפרויקט הזה ייזום ראשון מקדמת את מדיניות ראש העירייה למעבר לאנרגיה ירוקה וצמצום זיהום האויר תוך מתן מענה ישיר לחסם העיקרי כיום למעבר לרכב חשמלי שהוא 'היעדר עמדות טעינה בפריסה רחבה'. אני משוכנע שמהלך זה, אשר יתפרס על-פני מספר שנים יביא לעלייה ניכרת בשימוש ברכב חשמלי של תושבי העיר, לחסכון ניכר בהוצאות ולצמצום זיהום האויר.

 


logo בניית אתרים